למתוח צוואר

העור הדק הנוטה להתקמט במהירות באזור הצוואר הוא מהראשונים להסגיר את גילנו. מה אפשר לעשות כדי להשיב לו מראה קורן וצעיר?

ההרגלים הטובים שאותם מסגלות לעצמן נשים מטופחות רבות נעצרים משום מה בצוואר, אזור מועד לפורענות, שהעור בו עדין מאוד והתקמטותו מהירה. מתחת לקו המטופח של הפנים,  בולט לא אחת צוואר נפול, מקומט ומחורץ, היוצר דיסוננס לא מחמיא ומסגיר את הגיל.הבשורה הטובה היא שבשנים האחרונות, עם התפתחותם של טיפולי ההצערה לעור, זוכה גם הצוואר להתעניינות מחודשת.

למה זה קורה?

הצוואר ואזור המחשוף (ה”דקולטה”) הממשיך את הצוואר עד לחזה חשופים לשמש לא פחות מאשר עור הפנים. אולם כיוון שקיימת נטייה למרוח באזורים אלו פחות קרמים עם מקדמי הגנה מפני השמש, נזקי השמש ניכרים בהם במהירות, בצורת נקודות פיגמנטציה וקמטוטים. אלה מעניקים מראה מחמיא פחות למחשוף, הנחשב דווקא לאזור מודגש שעליו גאוותן של נשים.הצוואר משמש בסיס לאזור הפנים וצניחת שרירי הפנים, מתחת לפה או משני צדי הלסת כלפי מטה, מתבטאת באופן טבעי בחריצים לרוחב הצוואר ובגילאים מבוגרים יותר – בעור עודף ונפול. אצל נשים רזות, קיימת נטייה של שריר הפלטיסמה, היורד מאזור הלסת לצוואר משני צדדיו, להתכווץ וליצור שני פסים לאורכו בעיקר בסמיכות לקו הלסת.

הטיפולים

טיפול מונע: גם לאחר שהנזק נגרם לצוואר, מומלץ לא להפסיק למרוח קרם הגנה מתאים לאזור הצוואר ורצוי להימנע מחשיפה לשמש בשעות שבהן הקרינה עזה.

הזרקת חומרי מילוי, כמו חומצה היאלורונית, יכולה לשפר מאוד את מראה הצוואר. ההזרקה נעשית לכל אזור הצוואר, בכמויות מדודות ובצורה אחידה, באמצעות מחטים קטנות ודקיקות, במרווחים קטנים, בדומה לטיפול מזותראפיה. השינוי ניכר לאחר כמה ימים – הצוואר נראה רווי לחות, רענן וחיוני יותר. החומרים שהוזרקו מעניקים לו עיבוי ומתיחה קלה ומטשטשים את הקמטוטים והחריצים. כדי לכסות את האזור כולו יש לבצע, בדרך כלל, כמה טיפולים והתוצאה מחזיקה כחצי שנה. עם זאת, חשוב לדעת שהטיפול מיטיב עם המראה הכללי אולם אינו מותח את האזור ואינו יעיל בגיל מבוגר או כשקיימת כבר נפילה משמעותית של השרירים והעור. במקרים כאלה עדיף לבצע ניתוח פלסטי למתיחת הצוואר. כמו כן, בניגוד לאזורים אחרים בפנים, שלהם ניתן להזריק שומן עצמוני, הטיפול בשומן סמיך זה פחות מתאים לצוואר. זאת כדי שהתוצאה לא תהיה צוואר או סנטר כפול…

הזרקת בוטוקס
יכולה להועיל לטשטוש הפסים שיוצר ה”פלטיסמה” – שריר הצוואר, היורד מהלסת כלפי מטה. שריר זה יוצר בגילאים מבוגרים כיווץ וקימוט בצוואר בצורת שתי רצועות (מצב המתקבל כשמטים את השפתיים כלפי מטה). הזרקת בוטוקס לפלטיסמה מחלישה את הכיווץ ומפסיקה את התנועה.  במקרה זה מספיק בדרך כלל טיפול אחד שתוצאותיו ניכרות לעין תוך כשבוע ומחזיקות מעמד 3 -6 חודשים.

לא מומלץ

טיפולי פילינג, שמומלצים לריענון וחידוש עור הפנים, אינם מומלצים לצוואר. זאת כיוון שהעור הדק עלול להינזק וכן בשל העובדה שאספקת הדם אליו פחותה, דבר שעלול לפגוע בהחלמה.

מתיחת צוואר

לקביעת ייעוץ מלאו את הפרטים

התקשרי עכשיו לפרטים נוספים ללא כל התחייבות מצדך

לא מצאתם מה שרציתם? תרצו שנחזור אליכם?

או תשאירו פרטים