ניתוח עפעפיים

ניתוח עפעפיים נעשה בהרדמה מקומית בתוספת סדציה (טשטוש). אורך הניתוח תלוי במורכבותו ונמשך בין שעה לשעתיים.

ניתוח עפעפיים עליונים

אנשים רבים סובלים מעודפי עור בעפעפיים עליונים הגורם להרגשת כבדות, מיסוך או אפילו הפרעה בשדה הראייה. פעמים רבות זה מלווה בקמטים במצח בעקבות ניסיון לפתוח את העין בעזרת הרמת הגבות. במהלך ניתוח עפעפיים עליונים מוסר עודף העור כך שהצלקת ממוקמת בכפל של העפעף ולרוב נמשכת לצד העין לתוך קמט טבעי של העור. לעיתים במהלך הניתוח מוסר שומן הבולט החוצה מתוך גלגל העין.

לאחר הניתוח יתכן שינוי במיקום הגבות בעקבות "מנוחה" של שרירי המצח שאינם זקוקים להרמת הגבות לצורך פתיחת העין. קמטים במצח שהופיעו בעקבות הפעולה הזו גם הם יתרככו, אולם יתכן שלא יעלמו לחלוטין.  קמטים המופיעים באזור שבין הגבות עלולים אף להחמיר ולהעמיק בעקבות הניתוח. על מנת להמנע מתופעות אלו ניתן לשלב את ניתוח עפעפיים עליונים עם מתיחת מצח (הרמת גבות).

ניתוח עפעפיים תחתונים

בהסתכלות על אזור העיניים, אנחנו בוחנים את העין לעומת המסגרת המקיפה אותה המורכבת מאזור הגבות, עפעפיים תחתונים והלחי. באנשים צעירים ישנה המשכיות בין עפעפיים תחתונים והלחי, מיקום גבוה של הלחי, ומלאות של שומן באזור העפעפיים העליונים היוצרים מסגרת הדוקה סביב העין. עם ההתבגרות, חלק מהשומן נספג באזור העפעפיים העליונים, יש צניחה של הלחי לעומת העפעפיים התחתונים, התרופפות הרקמות מסביב לעפעפיים תחתונים ולעיתים התבלטות שומן באזור באופן לא אחיד. כל המרכיבים האלו יוצרים מסגרת גדולה לעומת העין  ומקטינים את המראה שלה. המטרה של ניתוח עפעפיים תחתונים הוא להשיב את המסגרת ההדוקה ואת המראה הצעיר.

ניתוח עפעפיים תחתונים מבוצע בהרדמה מקומית דרך חתך בסמוך לקו הריסים. הניתוח נמשך בין שעה לבין שעתיים, תלוי במורכבותו. בניתוח ניתן להוציא עודפי שומן, שריר ועור. ניתן ולעיתים נדרש לבצע חיזוק העפעפיים התחתונים על מנת להמנע מנפילה בעקבות הניתוח. לעיתים קרובות מומלץ לשלב את הניתוח עם הזרקת שומן לאזור הלחי ו/או הרמת הלחי לעמדה גבוהה יותר.

לאחר הניתוח יתכנו שטפי דם החולפים לאחר כשבועיים. כמו כן יכולה להיות נפיחות מוגברת כמשך חודש ימים. בין שלושה ימים לשבוע ימים לאחר הניתוח מוצאים התפרים.

לפני ביצוע ניתוח עפעפיים יש להבדק אצל רופא עיניים על מנת לבדוק את המצב הבסיסי של העין, ולבצע בדיקה לבחון את תפקוד בלוטת הדמע. תפקוד ירוד של בלוטת הדמע יכול להתבטא ביובש בעין לאחר הניתוח, עקצוץ ודמעת. לעיתים נדרש טיפול ממושך ואפילו קבוע עם דמעות מלאכותיות.

סיבוכים נוספים העלולים להתרחש כוללים אסימטריה בין שתי העיניים, כריתה עודפת של עור או שומן, ציסטות קטנות באזור הצלקת, צלקות בולטות, זיהום, דימום בתוך גלגל העין העלול לגרום לעיוורון.

לקביעת ייעוץ מלאו את הפרטים

התקשרי עכשיו לפרטים נוספים ללא כל התחייבות מצדך

לא מצאתם מה שרציתם? תרצו שנחזור אליכם?

או תשאירו פרטים