מתיחת פנים

מתיחת פנים

במשך השנים עוברים הפנים שינויים רבים הכוללים אובדן נפח בעצמות וברקמות הרכות, צניחה והחלשות השרירים, וצניחה של העור והשומן. שינויים אלו יכולים להתבטא בהנמכות הגבות, עודפי עור בעפעפיים העליונים, קמטים במצח, נפילה של הלחי, העמקה הקוים שבין האף לפה, הדקקות השפתיים, הטשטשות קו הלסת, והווצרות עודפי עור בצוואר.

ניתוח מתיחת פנים הוא ניתוח בו מהדקים את השכבות העמוקות העוטפות את השרירים ומסירים עודפי עור על מנת ליצור צוואר מתוח, קו לסת יפה וצעיר, והרמה של הלחי למקומה התקין.

בבואך ליעוץ לפני ניתוח מתיחת פנים מומלץ להביא תמונה טובה של הפנים מגיל צעיר יותר (סביבות גיל השלושים). התמונה תאפשר לבדוק את השינוים שחלו במרוצת הזמן. בדיקה זו מאפשרת התאמה של היקף הניתוח באופן מדויק לשינויים שחלו על מנת לקבל מראה טבעי.

ניתוח מתיחת פנים מבוצע בהרדמה כללית או מקומית בתוספת סדציה. אורך הניתוח תלוי במורכבותו ונע בין שלוש לבין 6 שעות. בסוף הניתוח יוצאים להתאוששות כאשר הראש חבוש, וישנם נקזים שמטרתם להוציא שאריות נוזלים ודם העלולות להצטבר. נקזים אלו לרוב יוצאו למחרת. חפיפה של הראש מתאפשרת יממה לאחר הניתוח.

בימים הראשונים לאחר ניתוח מתיחת פנים מראה הפנים נפוח מאוד ולרוב ישנם שטפי דם באזורים שונים. עיקר הנפיחות ושטפי הדם עוברים תוך פרק זמן של שבועיים. מנוחה בבית בימים הראשונים מאיצה את משך ההחלמה. בתקופה זו יוצאו רוב התפרים במהלך ביקורות במרפאה.

על מנת לשמור על האיזון בין כל מרכיבי הפנים, מומלץ לשלב את ניתוח מתיחת הפנים עם ניתוח למתיחת המצח (הרמת גבות), ניתוחי עפעפיים ולעיתים קרובות השתלת שומן לאזורים שונים של הפנים להקנות מראה צעיר יותר.

סיבוכים העלולים להופיע בעקבות מתיחת פנים:

  • דימום המצריך ניקוז הדם שמצטבר ו/או חזרה לחדר הניתוח לסגירת כלי הדם המדמם.
  • אסימטריה
  • פגיעה בעצב תחושתי או תנועתי בפנים.
  • שינוי מיקום קו השיער באזור הקדמי לאוזן ובאזור המצח
  • מתיחה של תנוך האוזן
  • צלקות בולטות ונראות לעין
  • נמק העור (בעיקר אצל מעשנות)
  • זיהום

כיום השיטות המבוצעות בניתוח מתיחת פנים הם חדשניות ומתקדמות  יותר מבעבר, התוצאה טבעית יותר וההחלמה מהירה יותר ועם פחות תופעות לוואי.

לקביעת ייעוץ מלאו את הפרטים

התקשרי עכשיו לפרטים נוספים ללא כל התחייבות מצדך

לא מצאתם מה שרציתם? תרצו שנחזור אליכם?

או תשאירו פרטים