הרמת חזה

נפילה של החזה מתאפיינת כאשר הפטמה נמוכה מהקפל התת שדי, או כאשר רוב נפח השד מצוי במיקום הנמוך מגובה הפטמה. המצבים היכולים להביא לנפילה של השד הם מבנה גנטי של החזה, ירידה במשקל, שינויים בגודל השד (הריונות והנקות) ושינויים הדרגתיים המתרחשים בשדיים בעקבות השנים והמשקל של השד. ניתוח להרמת שדיים יכול להוות פתרון לתיקון צורת השד.

במהלך ניתוח להרמת שדיים מהדקים את העור על מנת להתאים אותו לנפח של השד. במהלך הניתוח מרימים את הפטמה במידת הצורך למיקומה האידיאלי. במידה ונפח השד קטן מידי, ניתן לשלב את הניתוח עם הכנסת שתל סיליקון. ניתוח להרמת חזה ניתן לבצע במספר אופנים. בחירת אופן הניתוח תלויה במבנה הגוף, במבנה השד ובכמות העור שיש להסיר על מנת להרים את השד. ניתוח להגדלת שדיים אינו משנה את מיקום הפטמה באופן מהותי ועל כן אינו מרים את השד, אולם כאשר הנפילה נוצרת מהתרוקנות השד (כמו לאחר הנקה) ומיקום הפטמה ביחס לקפל התת שדי תקין, ניתן לבצע ניתוח להגדלת חזה בלבד.

 1. הרמת חזה עם צלקת סביב העטרה בלבד: בניתוח מוסרים עודפי עור מסביב לעטרה באופן לא סימטרי כך שמתקבלת הרמה של הפטמה למיקום גבוה יותר. הצלקת שנותרת תהיה סביב העטרה  בלבד. היתרון של הניתוח הוא במיעוט הצלקות. הניתוח מתאים לנשים עם נפילה קלה בלבד של השד עם מעט עודפי עור. ניתן לשלב שיטה זו עם הכנסת שתל להגדלת נפח השד.
 2. ניתוח להרמת חזה עם צלקת סביב לעטרה וצלקת מהעטרה לקפל התת שדי: בשיטה זו מורמת הפטמה למיקום חדש כך שרוב עודפי העור מוסרים מהאזור התחתון של השד על מנת ליצור צלקות מוסוות ככל האפשר. ניתן לשלב שיטה זו עם הכנסת שתל להגדלת נפח השד. שיטה זו היא הנפוצה ביותר להרמת שדיים.
 3. הרמת השד עם צלקת בצורת עוגן: בשיטה זו הפטמה מורמת למיקום חדש ומתקבלת צלקת סביב העטרה, צלקת היורדת מהעטרה לקפל התת שדי, וצלקת בקפל התת שדי. שיטה זו מתאימה לשדיים עם עודפי עור גדולים.

לאחר שקבעת תאריך לפגישת הייעוץ, מומלץ להביא מידע רפואי אודותייך אם ישנו כזה, כולל מחלות רקע (כגון סרטן שד במשפחה), תרופות קבועות אותן את נוטלת,
רגישות לתרופות ובדיקות אחרונות אותן ביצעת, כולל בדיקת ממוגרפיה/  US שדיים אם יש ברשותך.

לאחר הסבר קצר אודות ניתוח להרמת שדיים, ושיחה איתך, אני אבצע מדידות של החזה והשדיים על מנת להתאים לך את הניתוח הטוב ביותר לפי רצונך. במידה ותרצי לשלב בניתוח גם הכנסת שתלים לצורך הגדלה של השדיים, ניתן יהיה לבצע מדידות של שתלים חיצוניים על מנת להתרשם ככל האפשר מנפח החזה לאחר הניתוח.

לאחר שהיית בפגישת יעוץ ונקבע תאריך לניתוח תצטרכי לבצע מספר בדיקות:

 • ספירת דם ביוכמיה (כולל אלקטרוליטים, תפקודי כליה וכבד)
 • בדיקה לקרישת הדם
 • במידה ואת מעל גיל 40 או בעלת רקע של סרטן שד במשפחה: ממוגרפיה או US  שדיים שבוצע פחות משנה לפני הניתוח
 • בדיקות רלוונטיות במידה וישנן מחלות רקע
 • אקג לנשים מעל גיל 40

הניתוח מבוצע בהרדמה כללית ולוקח בין שעה וחצי לבין שלוש שעות בתלות במורכבות הניתוח. ניתוח המשלב הכנסת שתלים לצורך הגדלת נפח השדיים לוקח זמן רב יותר.

בסוף הניתוח החבישה תכלול חזיית ספורט ומספר פלסטרים המכסים את פצעי הניתוח. את תועברי לחדר התאוששות, שם תשהי כשעה. לאחר מכן תועברי לחדר אשפוז למשך מספר שעות נוספות. ברוב המקרים ניתן להשתחרר הביתה לאחר כשש שעות. במקרים מסוימים אבקש כי תישארי בהשגחה למשך לילה שלם ותשתחררי למחרת.

בימים הראשונים לאחר הניתוח השדיים נפוחים מאוד, וישנם שטפי דם. בימים הראשונים לאחר הניתוח תחושי כאבים (ניתן לקחת אקמול/ אופטלגין) ועייפות. נפיחות זו חולפת בהדרגה במשך החודש הראשון. בשבוע הראשון לאחר הניתוח יש ליטול אנטיביוטיקה על מנת להפחית את הסכנה מפני זיהום. אנטיביוטיקה זו עלולה גם היא להוסיף לתחושה של העייפות והחולשה. על כן, מומלץ לקחת בין שבוע לשבועיים ימים של חופשת מחלה מהעבודה לצורך מנוחה והחלמה. לאחר כשבוע צפוי כי תרגישי שיפור משמעותי. למחרת הניתוח ניתן להתקלח ולהרטיב את הפלסטרים שמודבקים על פני החזה. חזיית הספורט איתה יצאת מחדר ניתוח תלווה אותך במשך החודש הראשון במשך שעות היום והלילה ותהווה מעין תחליף לחבישה. למרות זאת, מומלץ בימים הראשונים לכסות את השדיים עם פדים ו/או גזות בנוסף לחזייה בשל הפרשות שעלולות להיות מפצעי הניתוח. פגישת המעקב הראשונה איתי תהיה בין מספר ימים ועד שבוע לאחר הניתוח. כמובן שנשוחח מספר פעמים קודם לכן טלפונית ותוכלי לשאול ולהתייעץ איתי לגבי כל שאלה או בעיה המתעוררת.

סיבוכים שעלולים להיות במהלך או לאחר הניתוח כוללים :

 • דימום: במידה ויש דימום משמעותי לאחר הניתוח לעיתים יש צורך לחזור לחדר ניתוח על מנת לחפש את מקור הדימום ולטפל בו. לצורך כך את נשארת להשגחה בשעות הראשונות לאחר הניתוח
 • זיהום: למרות הטיפול האנטיביוטי עלול להופיע זיהום בפצעי הניתוח. במידה ומופיע זיהום הוא מטופל לרוב באופן שמרני (אנטיביוטיקה דרך הפה או במשחה). במידה וישנו חשד לזיהום בשתל שהוכנס במהלך הניתוח לעיתים יש צורך להוציאו למשך מספר חודשים על מנת לטפל בזיהום. לאחר מכן ניתן לבצע ניתוח להכנסת השתל.
 • אסימטריה: אצל כל הנשים ישנה אסימטריה בין השדיים. לעיתים נשארת אסימטריה קלה בין השדיים גם לאחר הניתוח. במידה והאסימטריה הינה משמעותית בעיניך, לעיתים ניתן לבצע תיקון בחדר ניתוח לאחר פרק זמן של כחצי שנה. ניתוח לתיקון כרוך בתשלום עבור חדר הניתוח בלבד.
 • ירידה בתחושה בשדיים: לאחר הניתוח עלול להיות שינוי בתחושה בפטמה-עטרה באופן זמני או קבוע.
 • קושי בהנקה: לא ניתן לדעת בוודאות האם ניתן להניק לאחר ניתוח להרמת השדיים.
 • צניחה מחודשת:  לא ניתן לדעת בוודאות למשך כמה זמן השדיים יהיו מורמים. פרק הזמן בהם השדיים מורמים תלויים במספר רב של גורמים
  ובהם איכות העור, איכות רקמת השד, גודל השד וגודל המשתל אם ישנו.
 • סיבוכים של הגדלות שדיים יכולים להופיע במידה ויש הגדלה – ראה פרק "הגדלת שדיים"
 • צלקות בעלות מראה לא אסתטי: ברוב המקרים הצלקות מחלימות היטב ומשאירות פס דק. אולם לעיתים צלקות עלולות להיות רחבות ו/או מורמות. לנשים בעלות צלקות לא אסתטיות במיקום אחר בגוף סיכוי גבוה יותר להחלמה לא תקינה של הצלקות על פני החזה.

לקביעת ייעוץ מלאו את הפרטים

התקשרי עכשיו לפרטים נוספים ללא כל התחייבות מצדך

לא מצאתם מה שרציתם? תרצו שנחזור אליכם?

או תשאירו פרטים