הסרת שומות בעור

ישנם סוגים רבים של נגעים בעור, הסרת שומות: 

נגעים שפירים שאינם חשודים לסרטן העור וביניהם נגעים הנובעים מצמיחה מוגברת של כלי דם, נגעים בולטים, צמיחה מוגברת של שומן ועוד סוגים רבים. הסיבות להסרת נגעים אילו משתנות החל מסיבות אסתטיות או חוסר נוחות. כמו כן ישנם נגעים שהסיבה להסרתם הינה בריאותית והם חשודים כסרטניים או טרום סרטניים.

השיטות בהן הנגעים מוסרים מגוונות וכוללות הסרה באמצעות חנקן נוזלי, שימוש בלייזר, הסרה שטחית של הנגע (גילוח), הסרה לעומק וכן שימוש במשחות לצורך טיפול בנגעים עוריים. שיטת הטיפול נבחרת על פי סוג הנגע ומיקומו.

נגעים שהינם שפירים ונובעים מהווצרות עודפת של רקמת עור ניתנים להסרה באמצעות גילוח הנגע או באמצעות חנקן נוזלי. בסוף התהליך מתקבל פצע פתוח שנחבש עם משחה אנטיביוטית למשך כשבוע. הצלקת הנותרת לרוב מינימלית ומתבטאת באזור מעט בהיר או כהה יותר מהעור הסובב.

הסרת שומות, נגעים לעומק וסגירה באמצעות תפרים נועדה לנגעים הנובעים מתהליכים שנוצרו ברקמה התת עורית, או לתהליכים החשודים לסרטן עור. הנגע מוסר בצורה כזו שכיוון הצלקת יתמזג ככל האפשר עם העור מסביב על מנת להסוותה כמה שיותר. כאשר מוסר נגע מאזור הפנים, יש להגיע מספר ימים לאחר מכן להסרת התפרים. במקומות אחרים בגוף ניתן להשתמש בתפרים נספגים שאין צורך בהסרתם.

כל הניתוחים מבוצעים תחת הרדמה מקומית.

פרט לסוג הנגע ומיקומו, ישנם מספר שיקולים נוספים הנלקחים בחשבון טרם ביצוע הניתוח הסרת שומות:

  1. מצב הבריאותי של המטופל
  2. תרופות הנלקחות על ידי המטופל באופן קבוע ובמיוחד תרופות המונעות קרישה של הדם ("דילול דם").
  3. שימוש בקוצב לב.
  4. התפרצויות של הרפס בפנים.

לעיתים הניתוח אינו מתאפשר במסגרת הפרטית ומחייב הפנייה לבית חולים ציבורי על פי שיקול דעת רפואי.

לקביעת ייעוץ מלאו את הפרטים

התקשרי עכשיו לפרטים נוספים ללא כל התחייבות מצדך

לא מצאתם מה שרציתם? תרצו שנחזור אליכם?

או תשאירו פרטים