תיקון אסימטריה של החזה

בינינו, רוב הנשים סובלות מאסימטריה כלשהי בשדיים. הנפח לרוב לא בדיוק זהה, שלא לדבר על מיקום הפטמות. אולם ככלל, השינויים הם לא משמעותיים ולא קופצים מיד לעין בהסתכלות מהירה ולכן אינם דורשים התייחסות משמעותית.אצל חלק מהנשים האסימטריה משמעותית יותר ובולטת מאוד לעין. הפרש נפחים שמעל 50 ג בין הצדדים, הפרש משמעותי במיקום הפטמות, שונות ברוחב בית החזה בין הצדדים ועוד.
הסיבות לאסימטריה יכולה להיות מגוונת כמו עקמת של הגב המשפיעה על צלעות בית החזה, שינויים שנוצרו בעקבות הנקה (תינוק ינק יותר מצד אחד), סינדרומים למיניהם כמו שדיים טוברוטיים או סינדרום פולנד, אולם לרוב, הסיבה אינה ידועה.

ישנן דרכים רבות לטפל באסימטריה בין השדיים

  1. ניתוח להקטנת חזה הגדול יותר
  2. ניתוח להגדלת השד הקטן יותר עם משתל סיליקון ו/או הזרקות שומן
  3. שילוב הניתוחים – הגדלה /הרמה/ הקטנה עם או ללא משתל
  4. הזרקות שומן – אצל נשים בהן יש עודפי שומן ניתן להשתמש בעודפים אלו לצורך מילוי בשד. הניתוח מבוצע בהרדמה מקומית או בכללית. השומן נשאב מאזורים בהם נמצא ביתר (גב, מותניים, ירכיים…) ומוזרק לאחר תהליך של סינון לשד. ברוב המקרים רק כ 50-90 אחוז מהשומן המוזרק ישאר לטווח הארוך. לעיתים קרובות ידרש יותר מניתוח אחד לצורך תיקון האסימטריה.

לצורך קבלת החלטה על אופן הניתוח יש לקחת בחשבון גורמים כמו:

  1. מבנה הגוף (מלא, רזה, עקמת, חסר בשרירים וכו…)
  2. רצון המטופלת
  3. נכונות של המטופלת לעבור ניתוח עם משתלי סיליקון
  4. מבנה השדיים והסיבה לאסימטריה

כאשר ישנה אסימטריה משמעותית לעיתים קופות החולים מממנות את הניתוח הנעשה במערכת הבריאות הציבורית באמצעות שליחת המטופלת לבית חולים. אולם כאשר קופת החולים חשה כי האסימטריה אינה עומדת בקריטריונים אותה קבעה, ניתן יהיה לבצע את הניתוח רק במסגרת הפרטית.
ישנה עדיפות לבצע ניתוחים מסוג זה לאחר סיום תקופת ההתבגרות המינית אצל נשים היכולה להיות מגיל 18 לערך ועד גיל 20. אחרי תקופה זו גודלו של השד אינו משתנה באופן מהותי אלא אם כן חלים שינויים במשקל הגוף ו/או הריונות. עד פרק זמן זה עלולים לחול שינויים משמעותיים בגודל השדיים העלולים להשפיע על תוצאות הניתוח.

חשוב לדעת שהניתוח מתוכנן כך שבסיומו תתקבל הסימטריה הטובה ביותר על פי דעתו של הרופא המטפל לזמן בו נעשה הניתוח. מובן כי הגוף ממשיך להשתנות כל החיים ואי לכך גם השדיים יכולים להשתנות. במידה ובניתוח נעשתה הגדלה של צד אחד באמצעות שתלי סיליקון ואילו בצד. שני לא, ישנו סיכון רב יותר כי יווצרו הבדלים בין השדיים בעתיד לבוא ויתכן שיהיה צורך בתיקונים בעתיד.

לקביעת ייעוץ מלאו את הפרטים

התקשרי עכשיו לפרטים נוספים ללא כל התחייבות מצדך

לא מצאתם מה שרציתם? תרצו שנחזור אליכם?

או תשאירו פרטים