החלפת שתלים

האם ומתי צריך להחליף שתלים לאחר ניתוח הגדלת חזה?

 אמנם חלק מיצרניות השתלים נותנות אחריות או קובעות ששתלי סיליקון יכולים להשאר למשך כל החיים, אולם למעשה אנחנו יודעים ששתלי סיליקון סובלים מבלאי ואי לכך ככל הנראה יהיה צורך להחליפם.

מתי נדרשת החלפת שתלים? התשובה לשאלה הזו מתחלקת לשתי גישות:

  1. הגישה הראשונה, וזו שנתמכת על ידי ארגון הבריאות האמריקאי (FDA) אומר להחליף את השתלים בשדיים רק כשישנה עדות לקרע של המשתל. ניתן לעקוב אחר שלמות המשתלים באמצעות בדיקת אולטרהסאונד (US) ו/או בדיקת MRI.
    קרעים של המשתלים לא תמיד באים לידי ביטוי קליני (כלומר לא תמיד מורגש על ידי המטופלת) בהתחלה ואי לכך המעקב חשוב. טיפול מהיר (תוך מספר חודשים) במשתל יכול למנוע זליגה של סיליקון לבלוטות לימפה ולהתקשות הקופסית מסביב למשתל.
  2. הגישה השנייה אומרת שכדאי להחליף את המשתלים בין 10-15 שנים מרגע הכנסתם בכל מקרה גם אם המשתל תקין. הסיבה לכך נעוצה בזמן הממוצע בו רוב המשתלים יסבלו מבלאי שיביא לכך שיהיה צורך להחליפם, ועל מנת להימנע מסיבוך שקשור בדליפה של סיליקון לא מאובחנת ( כאמור זליגה של סיליקון לבלוטות הלימפה וכן התקשות קופסית סביב המשתל). במידה ומחליטים שלא להחליף את המשתלים בזמן הזה יש להישאר במעקב אולטרהסונד לכל הפחות אחת לשנה-שנתיים.

כאשר מחליטים לבצע את הניתוח להחליף את השתלים יש לקחת מספר פרטים בחשבון:

  1. האם את מרוצה מגודלו הנוכחי של השד? האם הוא גדול מידי או קטן מידי עבורך?
  2. האם מראה השד יפה בעינייך ? האם ישנה נפילה של השד? האם מיקום השתלים יפה ביחס למיקום השד?
  3. האם הקופסית העוטפת את השד תקינה או האם היא נוקשה?

פרטים אלו יכנסו לשיקולי הניתוח – האם יש צורך בהוצאת הקופסית או שינוי מיקום המשתל, האם יש צורך בשילוב הניתוח עם הרמת השד, האם כדאי להוסיף הזרקות שומן לשד על מנת לעבות באופן טבעי את הרקמה, וגודלם של המשתלים החדשים שיוכנסו (ניתן כמובן על פי הצורך, להוציא את המשתלים ללא הכנסת משתלים חדשים). יש לציין כי ברוב המוחלט של המקרים ניתוח להחלפת המשתלים פחות כואב באופן משמעותי מהניתוח הראשון בו בוצעה הגדלת חזה .

לקביעת ייעוץ מלאו את הפרטים

התקשרי עכשיו לפרטים נוספים ללא כל התחייבות מצדך

לא מצאתם מה שרציתם? תרצו שנחזור אליכם?

או תשאירו פרטים