הגדלת חזה עם שומן עצמי

שימוש בשומן עצמי להגדלת חזה

כנשים אנחנו שואפות לפרופורציות גוף יפות. לאו דווקא חזה גדול, אולם חזה המתאים בגודלו לאגן, לכתפיים ולמותן. לעיתים מבנה הגוף הינו אגסי – כלומר מותן רחבה ביחס לגודל החזה. על מנת לשנות את הפרופורציה אחד מניתוחי הגוף המקובלים הוא לבצע הגדלת חזה.

כולנו מכירות את האופציה להגדיל את החזה באמצעות שתלי סיליקון. לניתוח אכן יתרונות רבים – הוא קצר, עלותו נמוכה יחסית, הוא מאפשר להגדיל את נפח החזה באופן משמועתי. אולם יש לניתוח גם משמעות לטווח הארוך – ככל הנראה כל אישה שתעבור ניתוח מהסוג הזה תזדקק במהלך חייה לפחות ניתוח אחד נוסף על מנת להחליף את השתלים וזאת בשל חשש מקרע במשתל הסיליקון. ישנה סכנה נוספת ידועה נוספת בדמות גידול סרטני מסוג לימפומה. אמנם הסיכון הוא נדיר מאוד, אולם עדיין קיים. אי לכך נשים רבות מחפשות אופציות נוספות להגדלת החזה ללא שימוש בשתלי סיליקון. אחת האופציות הינה הגדלת חזה באמצעות שומן עצמי.

ניתוח להגדלת חזה באמצעות שומן עצמי מבוצע כאשר שואבים שומן מאזורים בהם יש שומן עודף (זה נפוץ יותר באזורי הגב, המותניים, הירכיים והבטן) מסננים את השומן ומזריקים אותו בטיפות קטנות לחזה.
הניתוח טומן בחובו יתרונות רבים, לא רק שאנחנו מגדילים את החזה אלא גם מקטינים את הנפח מאזורים בהם יש ׳עודף׳ ובכך משנים את הפרופורציות של הגוף.

אחד יתרונות הנוספים בניתוח הוא העדר תחזוקה. הנפח שיתקבל בסופו של התהליך ישתנה רק אם ישנה עליה או ירידה במשקל בהתאמה.

החסרון הגדול בניתוח הוא מידת השינוי של החזה. הנפח המוזרק לחזה בניתוח אחד תלוי כמובן בכמות השומן הנשאבת, אבל גם לגודלו הראשוני של החזה. לרוב, ניתן להזריק בין 200-300 מ"ל שומן בניתוח אחד לכל צד. מתוך הנפח המוזרק בין 50-70 אחוז בלבד ישארו לאורך שנים. כלומר, אם הזרקנו כ 300 מל שומן לכל צד ישארו רק כ 150-200 מ"ל שומן בלבד. לרוב המקרים כמות זאת נותנת הגדלה קטנה ביחס לשימוש במשתלי סיליקון בהם הנפח משתנה בין 250-350 בממוצע.  על מנת להגיע לתוצאה משמעותית יותר ניתן לחזור על הניתוח מספר פעמים. ניתוחים נוספים כרוכים כמובן בתוספת תשלום.

כאשר שוקלים לבצע ניתוח מהסוג הזה יש לקחת בחשבון מספר נושאים:

  1. לגוף צריכים להיות מספיק מקורות של שומן נגיש הניתנים לשאיבה. אזורי השאיבה צריכים להיות כאלה שלאחר השאיבה העור יתכווץ ויתאים את עצמו לנפח החדש בצורה טובה ויפה. אזורים שכיחים הם הירכיים החיצוניות, הגב, המותניים ולעיתים ניתן לשאוב גם מהבטן.

  2. נפח ההזרקה צריך להיות בהתאמה לנפח השד. כל טיפת שומן מוזרקת צריכה להיות עטופה ברקמה בריאה בעלת אספקת דם, על מנת שזו תקלט במשכנה החדש ותחיה גם לאחר הניתוח. ולכן, השינוי בנפח השד המתקבל בניתוח אחד בודד יכול להגיע לכ-100 עד 200 מ"ל תוספת בהתאם לנפח השד אליו מוזרק. יש לקחת בחשבון שהנפח המתקבל לאחר הניתוח  יראה מלא יותר מהנפח שישאר לאורך זמן וזאת בשל בצקות, שטפי דם וגם שומן שאינו נקלט ונפלט מהגוף. את מידת השינוי מומלץ לבחון כחצי שנה לאחר הניתוח. לעיתים ניתן לחזור על הניתוח על מנת לקבל שד בנפח גדול יותר.

  3. מראה השד המתקבל מאוד טבעי.

  4. ניתן באמצעות הניתוח גם לעצב את השד – למלא יותר אזור מסויים של השד על מנת לעצב אותו לפי הצורה. לדוגמא, נשים שלהן רווח גדול בין השדיים יכולות לבקש להתמקד בהצרת הרווח.

  5. הניתוח יקר יותר מניתוח הגדלת חזה עם שתלי סיליקון. העלות נובעת גם ממשך הניתוח הארוך יותר וגם בכמות העבודה הנדרשת מהמנתחת. במידה ויש צורך ומעוניינים ביותר מניתוח אחד כמובן שהעלויות בהתאם.

 

 

ניתן באמצעות הניתוח גם לטפל באסימטריה של השדיים שנוצרו באופן  טבעי או כתוצאה מטראומה או כריתה חלקית  לדוגמא לאחר סרטן שד. 

לקביעת ייעוץ מלאו את הפרטים

התקשרי עכשיו לפרטים נוספים ללא כל התחייבות מצדך

לא מצאתם מה שרציתם? תרצו שנחזור אליכם?

או תשאירו פרטים