עפעפיים

ניתוח לעפעף עליון

אנשים רבים סובלים מעודפי עור בעפעף העליון הגורם להרגשת כבדות, מיסוך או אפילו הפרעה בשדה הראייה. פעמים רבות זה מלווה בקמטים במצח בעקבות ניסיון לפתוח את העין בעזרת הרמת הגבות. במהלך הניתוח לעפעף העליון מוסר עודף העור כך שהצלקת ממוקמת בכפל של העפעף ולרוב נמשכת לצד העין לתוך קמט טבעי של העור. לעיתים במהלך הניתוח מוסר שומן הבולט החוצה מתוך גלגל העין.

לאחר הניתוח יתכן שינוי במיקום הגבות בעקבות “מנוחה” של שרירי המצח שאינם זקוקים להרמת הגבות לצורך פתיחת העין. קמטים במצח שהופיעו בעקבות הפעולה הזו גם הם יתרככו, אולם יתכן שלא יעלמו לחלוטין.  קמטים המופיעים באזור שבין הגבות עלולים אף להחמיר ולהעמיק בעקבות הניתוח. על מנת להמנע מתופעות אלו ניתן לשלב את הניתוח לעפעף העליון עם מתיחת מצח (הרמת גבות).

ניתוח לעפעף תחתון

בהסתכלות על אזור העיניים, אנחנו בוחנים את העין לעומת המסגרת המקיפה אותה המורכבת מאזור הגבות, העפעף התחתון והלחי. באנשים צעירים ישנה המשכיות בין העפעף התחתון והלחי, מיקום גבוה של הלחי, ומלאות של שומן באזור העפעף העליון היוצרים מסגרת הדוקה סביב העין. עם ההתבגרות, חלק מהשומן נספג באזור העפעף העליון, יש צניחה של הלחי לעומת העפעף התחתון, התרופפות הרקמות מסביב לעפעף התחתון ולעיתים התבלטות שומן באזור באופן לא אחיד. כל המרכיבים האלו יוצרים מסגרת גדולה לעומת העין  ומקטינים את המראה שלה. המטרה של הניתוח לעפעף התחתון הוא להשיב את המסגרת ההדוקה ואת המראה הצעיר.

את הניתוח מבצעים בהרדמה מקומית דרך חתך בסמוך לקו הריסים. הניתוח נמשך בין שעה לבין שעתיים, תלוי במורכבותו. בניתוח ניתן להוציא עודפי שומן, שריר ועור. ניתן ולעיתים נדרש לבצע חיזוק העפעף התחתון על מנת להמנע מנפילה בעקבות הניתוח. לעיתים קרובות מומלץ לשלב את הניתוח עם הזרקת שומן לאזור הלחי ו/או הרמת הלחי לעמדה גבוהה יותר.

לאחר הניתוח יתכנו שטפי דם החולפים לאחר כשבועיים. כמו כן יכולה להיות נפיחות מוגברת כמשך חודש ימים. בין שלושה ימים לשבוע ימים לאחר הניתוח מוצאים התפרים.

קודם לניתוחי עפעפיים יש להבדק אצל רופא עיניים על מנת לבדוק את המצב הבסיסי של העין, ולבצע בדיקה לבחון את תפקוד בלוטת הדמע. תפקוד ירוד של בלוטת הדמע יכול להתבטא ביובש בעין לאחר הניתוח, עקצוץ ודמעת. לעיתים נדרש טיפול ממושך ואפילו קבוע עם דמעות מלאכותיות.

סיבוכים נוספים העלולים להתרחש כוללים אסימטריה בין שתי העיניים, כריתה עודפת של עור או שומן, ציסטות קטנות באזור הצלקת, צלקות בולטות, זיהום, דימום בתוך גלגל העין העלול לגרום לעיוורון.

ניתוח עפעפיים

לקביעת ייעוץ מלאו את הפרטים

התקשרי עכשיו לפרטים נוספים ללא כל התחייבות מצדך

לא מצאתם מה שרציתם? תרצו שנחזור אליכם?

או תשאירו פרטים