ניתוח הגדלת חזה – כך זה יבוצע :

החלטת לעבור ניתוח הגדלת חזה – מה התהליך שתעברי מרגע קבלת ההחלטה ועד לסיום הניתוח?

בפגישות הייעוץ המוקדמות עם הרופאה שלך סיכמתן את הפרטים הבאים:

  1. מה גודל השתל או טווח הגדלים המתאימים לך
  2. המיקום בו יבוצע החתך
  3. האם השתל ימוקם מעל או מתחת לשריר  החזה
  4. המגבלות והסיכונים הקשורים בניתוח 
  5. התוצאה הרצויה
 
ביצעת בדיקות דם עד כחודש לפני הניתוח ואני מקווה כי הפסקת לעשן  כמה שבועות לפני.
ביום הניתוח הגעת למרכז הרפואי בו יבוצע הניתוח עם מלווה לאחר צום מוחלט של 8 שעות ורצוי לאחר שהתקלחת בביתך. צעד ראשון הוא פתיחת תיק רפואי בעזרת המזכירה . המזכירה תפנה אותך לאחות להשלמת פרטים, מדידת לחץ דם, דופק וחום. קבלת חלוק, כובע, תחתונים וגרביים חד פעמיים שיש ללבוש לפני הכניסה לניתוח. כמובן שיש להסיר את כל התכשיטים לפני הניתוח כולל נזם ופירסינג אם קיימים, מומלץ מראש שלא  להגיע איתם לניתוח.
 
בשלב הבא תיפגשי עם הרופאה המנתחת שלך שתצלם את אזור החזה מזויות שונות לפני הניתוח. צילומים אלו מטרתם בעיקר לצורך השוואה לתוצאות הניתוח והם אינם מתפרסמים ללא אישורך באופן מפורש . הרופאה תסמן על העור באיזור החזה סימונים מנחים שיעזרו למהלך הניתוח. לבסוף תפגשי עם הרופא  המרדים שאף הוא ישאל מספר שאלות  ויבדוק אותך לפני הניתוח לוודא כי הכל תקין ואין מניעה לבצע  ההרדמה.
 
הניתוח יבוצע לרוב  בהרדמה כללית ויארך בין שעה לשעה וחצי בתלות במורכבות הניתוח. ניתוחים הכוללים שילוב של הרמת חזה לוקחים זמן ארוך יותר. ההרדמה מבוצעת בעזרת  אינפוזיה שהותקנה באמה זמן מה לפני הניתוח. תהליך ההרדמה מהיר, ואינו כואב.
לאחר הניתוח כשתתעוררי , החזה שלך יהיה חבוש או בתוך חזייה מיוחדת, חזיית ספורט או חזיה אחרת שהותאמה לך. צריך ללבוש את החזיה באופן רצוף למעט בזמן מקלחת. מחדר הניתוח תועברי לחדר התאוששות למשך כשעה, ולאחר מכן תועברי ליחידת האשפוז.  לפעמים כתוצאה מתהליך ההרדמה תחושי בחילה ולעיתים גם כאבים בגרון. משך הזמן בו תישארי מאושפזת תלוי בקצב ההתאוששות שלך, לרוב אם הניתוח בוצע בשעות הבוקר עד הצהריים ניתן כבר להשתחרר באותו היום הביתה.
אחרי  הניתוח מתפתחת נפיחות בחזה, ויש כאבים. הכאבים קשים יותר במידה והשתל הוכנס מתחת לשריר. כל פעולה שמצריכה להרים את הידיים תלווה בקושי. יש להמנע מהרמת דברים כבדים בחודש הראשון לאחר הניתוח. הכאבים חזקים ומורגשים יותר בשלושת  הימים הראשונים  ויורדים באופן הדרגתי. כדאי לקחת מספר ימים חופשה מהעבודה ולהעזר בכדורים נגד כאבים . רוב הרופאים נוהגים לתת למטופלת מרשם על מנת שיצטיידו בכדורי אנטיביוטיקה שמומלץ לקחת אחרי הניתוח.
ניתן כבר לעשות מקלחת מלאה כיממה אחרי הניתוח.
לאורך  החודש הראשון שלאחר הניתוח החזה נפוח, כאשר הנפיחות  יורדת בהדרגה, אולם קשה עדיין לראות את התוצאה הסופית. התוצאה הסופית מתקבלת  לאחר מספר חודשים נוספים כאשר בזמן הזה העור נמתח ומתאים את עצמו לנפח החדש שהושתל. התפרים שנשארו נספגים בדרך כלל מעצמם בפרק זמן של חודש וחצי. במידה והתפרים שנשארו מפריעים מאוד  יש אפשרות לדבר עם הרופאה על מנת שתקצר אותם לאחר כשבועיים מהניתוח.
מומלץ שלא לחשוף את הצלקות ואת אזור הניתוח לשמש במשך כחצי שנה על מנת להקטין את הסיכוי כי הצלקות יראו באופן בולט בעתיד.
 
תתחדשי!!! מוזמנת לגשת לחנות ולקנות חזיות חדשות בהתאם לבחירתך ולהנות מהמראה החדש 🙂

לקביעת ייעוץ מלאו את הפרטים

התקשרי עכשיו לפרטים נוספים ללא כל התחייבות מצדך

לא מצאתם מה שרציתם? תרצו שנחזור אליכם?

או תשאירו פרטים